Služby » Masáže

Masáže

Klasická masáž

Patrí medzi najstaršie spôsoby liečenia, pôsobí sa ňou na mäkké časti tela, aby sa priamo či nepriamo zabránilo chorobným stavom. Spôsobuje hlboké uvoľnenie, odstraňuje vysilenosť a svalové kŕče. Lieči stres, napätie a citové traumy.

Špeciálna masáž na regeneráciu a nápravu medzistavcových platničiek

Bezbolestná jemná masážna technika na nápravu a regeneráciu medzistavcových platničiek, odstraňujúca ostré bolesti v krížoch a tŕpnutie končatín.

Reflexná masáž chrbta

Masáž reflexných plôch na chrbte, ktorá ovplyvňuje vzťahy medzi chrbticou a vnútornými orgánmi, čím prispieva k liečbe chrbta a vnútorných orgánov.

Reflexoterapia chodidiel a diagnostika

Masáž plôšok a reflexných bodov na chodidle, ktorou možno odstrániť nerovnováhu medzu vnútornými orgánmi, zmierniť bolesti či dodať telu energiu. Diagnostika stavu vnútorných orgánov.

Mäkké techniky

Týmito technikami dosahujeme ošetrenie mäkkých tkanív - kože, fascie, svalov a bolestivých bodov. Účinne uvoľňujú napätie a obnovujú pohyblivosť vlastnej pohybovej sústavy.

Akupresúra

Akupresúra, cielená tlaková masáž vykonávaná pomocou prstov, vychádza zo skúseností starých čínskych lekárov, ktorí ju s úspechom používali na utišovanie bolesti pri rozličných chorobách a liečebných zákrokoch. Bez liekov zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť, pomáha nadobudnúť dobrú náladu a sebavedomie.

 

 

Manuálna lymfodrenáž

Je odborná jemná masáž vhodná pri celulitíde, opuchoch - napríklad aj v oblasti tváre, migrénach, akné, neurologických a žilových problémoch. Odplavuje nečistoty, pôsobí detoxikačne a veľmi relaxačne.

Prístrojová lymfodrenáž

Používa sa na liečbu celulitídy, na formovanie postavy, na liečbu varikozít počas tehotenstva a opuchov po úrazoch. Procedúra trvá 50 minút. Aktivuje sa ňou "lenivý" lymfatický systém, čím sa odvádza z tela tkanivová tekutina, obsahujúca splodiny látkovej výmeny.

Bankovanie

Touto liečbou sa z tela dostávajú toxíny (jedovaté škodlivé látky), ktoré náš organizmus zaťažujú a vyčerpávajú. Baňky sú sklenené guľovité nádobky s nahriatym vzduchom, ktoré sa priložia na telo pacienta. Pri ochladení teplého vzduchu sa v nich vytvorí podtlak, čím sa nádobka prisaje na pokožku. Nádobky sa aplikujú predovšetkým na chrbát. Pri ochorení vnútorných orgánov sa na chrbte vytvárajú citlivé miesta, ktoré sa dajú dobre nahmatať, sú dokonca i bolestivé. Označujeme ich ako zatvrdliny (gelózy). Vyvolá ich nahromadenie škodlivín vo väzive pod kožou alebo hlbšie vo svaloch. Príkladom je zatvrdlina medzi šijou a plecami - miesto, na ktoré si zavše pri únave siahneme a premasírujeme ho.Takto chorobne sa zmení tkanivo pre poruchu funkcie vnútorného orgánu, ale hovorí sa len o bolestiach chrbta a lieči sa chrbtica. Baňkovanie je vhodné i pri doliečení po infarktoch, po mozgových príhodách, pri astme, pri alergiách, pri poruchách menštruačného cyklu, zápaloch vaječníkov, studených končatinách.

Individuálne cvičenia

Zostavenie individuálneho cvičebného plánu rehabilitačného cvičenia. Škola chrbta.

Aromaterapeutická masáž

Vhodne vybraný prírodný olej preniká cez pokožku do krvného obehu, lieči a silne umocňuje účinky masáže. Pôsobí na myseľ a náladu.

Masáž hlavy a šije

Je vhodná proti stresu, migrénam, únave očí a na odstránenie celkového napätia.